Apel z okazji 70. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Dnia 15 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie odbył się uroczysty apel z okazji 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.  Nikt nie przypuszczał jednak, że scenariusz uroczystości będzie przebiegał inaczej niż zaplanowano. Szkolna uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Beaty Parzonki, która odniosła się do tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia br. Następnie minutą ciszy społeczność szkolna oddała hołd ofiarom katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Uczniowie pod opieką Andrzeja Chojnickiego przygotowali „żywą”, ale jakże smutną lekcję historii. Przedstawili prawdę o Katyniu, która była ukrywana przez dziesięciolecia. W tym dniu uczniowie także obejrzeli film na temat zbrodni katyńskiej.

Tekst:     Ilona Jamry

Zdjęcia: Jędrzej Zmyślony