Pierwszy Dzień Wiosny

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci ze szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego miały za zadanie przygotowanie fryzury wiosennej oraz Marzanny, która została następnie spalona na boisku szkolnym. Natomiast młodzież gimnazjalna wzięła udział w „Dawce humoru” prezentując wcześniej przygotowane skecze związane z tematyką szkolną. Dowcipne teksty i wspaniała gra aktorska wywołała uśmiech na niejednej twarzy Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w turnieju międzyklasowym podczas, którego wykonywali różne zadania. Kolejną konkurencją był konkurs wiedzowy sprawdzający wiedzę, spryt i pomysłowość. Tutaj swoich sił oprócz uczniów spróbowali także nauczyciele. Po wszelkich zmaganiach nadszedł czas na mecz siatkówki, w której wzięli udział uczniowie poszczególnych klas oraz nauczyciele Hanna Koczorowska i Adam Kaj. Na zakończenie tradycyjnie spaliliśmy przygotowaną wcześniej Marzannę. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach przewidzianych obchodami święta wiosny. Uważamy, że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej.

Tekst: Ilona Jamry

Zdjęcia: Hanna Binek, Ilona Jamry